در دنیای امروز، اطلاعات کلیدی‌ترین نیاز سازمان‌های توسعه‌یافته است. هر کسب و کاری باید بتواند با آگاهی کامل از اتفاقات و حوادث پیرامون خود، در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین تصمیمات را اتخاذ کند؛ تصمیماتی که گاه بسیار کلیدی است و در صورت عدم آگاهی از حوادث اطراف، خسارات  جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. در این شرایط لزوم نیاز به آگاهی از اخبار بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

بی‌گمان، با گسترش روز افزون حجم اطلاعات، اشخاص و سازمان‌ها زمان و منابع کافی برای رصد تمامی اخبار ریز و درشت را ندارند. علاوه بر این نیاز روزانه به اخبار روز به روز در حال افزایش است و به یکی از نیازهای لاینفک تمامی افراد و سازمان‌ها تبدیل شده است.

برای حل این مشکل، سامانه هوشمند خبری سرخبر دست به خلاقیتی زده که نمونه آن نه‌تنها در ایران که در جهان نیز به ندرت یافت می‌شود. این سامانه، با به‌کارگیری فناوری هوش مصنوعی، اخبار مرتبط به هر خبر را گروه‌بندی کرده و گروه‌های مختلف خبری را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد. همچنین این سامانه می‌تواند اخبار داغ و مهم را شناسایی کرده و بر اساس سلایق مخاطب در اختیار وی قرار می‌دهد.

سامانه هوشمند خبری سرخبر، دارای سه محصول مجزاست که هر یک از آنها مشتریان مخصوص به خود را دارد. اولین و مهم‌ترین محصول، «سایت سرخبر» است که زیربنا و شاکله اصلی این سامانه را تشکیل می‌دهد.

ویژگی اصلی این محصول، شناسایی اخبار مختلف حول یک اتفاق خاص و نمایش آن به مخاطبین است. سایت سرخبر محصول اصلی این پروژه است.

دومین محصول که ویژه سرویس‌های خبری است، «پنل تخصصی مدیریت خبرگزاری‌ها»ست. این پنل در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفته و امکانات کم‌نظیری برای نظارت و ارزیابی عملکرد خبرگزاری به آنها ارائه خواهد کرد. در این محصول خبرگزاری مورد نظر به‌دقت و به‌صورتی حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارشات تخصصی به وی ارائه می‌گردد.

در نهایت، محصول سوم که مختص نهادها و سازمان‌های خصوصی و دولتی است، «پنل سازمانی» نام دارد. یکی از مسائل و دغدغه‌های مهم هر سازمانی، بازتاب اخبار مربوط به سازمان در رسانه‌ها و خبرگزاری‌هاست. پنل سازمانی به سازمان‌ها این اجازه را می‌دهد تا اخبار مربوط به سازمان خود و رقبا را به‌راحتی رصد کرده و از تحولات پیرامون فعالیت خود مطلع شوند. همچنین گزارش‌های دوره‌ای و تهیه خودکار بولتن‌های خبری مخصوص پرسنل سازمان، از دیگر امکانات این پنل تخصصی است.