استان مرکزی پیشرو در توسعه یافتگی صنعتی در کشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: براساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته در سطح کشور، استان مرکزی با داشتن سهم 6.2 درصدی سرمایه گذاری کل کشور، رتبه چهارم توسعه یافتگی را کسب کرده است .

حاجی پور افزود: استان مرکزی با دارا بودن 3000 واحد صنعتی یکی از استان های پیشرو در بحث توسعه یافتگی و سرمایه گذاری در کشور بوده که با سرمایه گذاری 16 هزار میلیارد تومان زمینه اشتغال 106 هزار نفر را به صورت مستقیم فراهم ساخته است .
او در خصوص وضع موجود پروانه های بهره برداری و طرح های در دست اجرا در استان مرکزی گفت: در حال حاضر 225 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و پیش بینی سرمایه گذاری 18473 میلیارد ریال و اشتغال زایی 7800 نفر در استا ن وجود دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی همچنین در خصوص مزیت های صنعتی و تولیدی استان مرکزی گفت: استان مرکزی رتبه اول کشور در تنوع تولیدات و براساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته رتبه چهارم توسعه یافتگی صنعتی و ششم اشتغال در بخش صنعت را از آن خود کرده و با برخورداری از 78 شرکت دانش بنیان، رتبه پنجم کشور را در این بخش داراست.

وی از صدور 211 پروانه بهره برداری در هشت ماهه امسال در استان مرکزی خبرداد و افزود : این تعداد رشد 31 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد و در همین مدت با سرمایه گذاری 12 میلیارد تومانی نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل 57 درصد رشد داشته که این امر موجب رشد 7 درصدی اشتغال در استان شده است.
حاجی پور گفت: با توجه به سیاست های دولت مبنی بر محرومیت زدایی و رشد توسعه یافتگی همگون و توازن صنعتی در سراسر استان مرکزی طرح های ذکر شده در همه نقاط استان در حال احداث و بهره برداری بوده و بزودی شاهد رونق اقتصادی در استان مرکزی خواهیم بود.