باشگاه خبرنگاران: محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران درباره شعار امسال مبنی «حمایت از کالای ایرانی» و تحقق آن در مدیریت شهری گفت: موضوع حمایت از کالای ایرانی از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه کشور اکنون توان این را دارد که کالا‌های مصرفی خودش را تولید کند، تصریح کرد: صنعت کشورمان پیشرفت مناسبی دارد و از توان تولید کالا‌های با کیفیت بسیار بالاتر برخوردار است.
رئیس شورای شهر تهران افزود: زمانی که در مترو فعالیت داشتم، معتقد بودم که می‌توانیم با جدیت کل ساخت تونل‌ها و ایستگاه‌های مترو را خودمان انجام دهیم، به طور مثال در بخش تجهیزات هم بیش از ۸۰ درصد قابل ساخت بود و حتی آن بخش‌هایی که ساخته نمی‌شد و علت ساخته نشدن بخش‌های از آن هم دلیل این بود که از لحاظ مالی صرف نمی‌کرد در غیر این صورت قابلیت آن را داشتیم که آن‌ها را نیز بسازیم.
هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه تولیدکنندگان برای فرهنگ سازی در حمایت از کالای ایرانی چه اقداماتی را باید انجام دهند، تصریح کرد: عمدتا این مسئله به کیفیت کالا‌ها برمی‌گردد و اگر صنعتگران ما کیفیت کالا‌های خودشان را روز به روز بهبود ببخشند، مردم قطعا از کالا‌های ایرانی استفاده می‌کنند.
رئیس شورای شهر تهران در مورد راهکار پیشنهادی خود برای حمایت از کالای ایرانی، خاطرنشان کرد: راهکار حمایت از تولید داخلی رعایت استاندار‌های لازم است و اینکه دستگاه‌های اجرایی، به وظایفشان در کنترل تولید عمل کنند تا شاخص‌های استاندارد در کالا‌های ایرانی رعایت شود.