به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما روزنامه رای الیوم که از لندن به روز می شود در پایگاه الکترونیکی خود نوشت: «سید جواد نصرالله» پسر سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان به لیست سیاه آمریکا پیوست، لیستی که سید حسن نصرالله از حدود بیست سال پیش، به همراه صالح العاروری معاون رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، خلیل یوسف محمود و هیثم طباطبایی از رهبران جنبش حزب الله لبنان، در راس آن قرار دارند و وزارت امور خارجه آمریکا پنج میلیون دلار جایزه برای کسانی تعیین کرده است که اطلاعاتی درباره این افراد بدهند که به دستگیری آنها کمک کند.
وزارت امور خارجه آمریکا، سید جواد نصرالله را از فرماندهان در حال ترقی حزب الله لبنان می داند که برای اجرای حملات تروریستی ضد اسرائیل در کرانه باختری، افرادی را به خدمت گرفته است، یعنی اینکه در کنار دیگر مسائل، به انجام اینکار نیز می پرداخت و این مساله نشان می دهد وی در مسیر پدر و برادر شهیدش سید هادی و همه شهدای مقاومت قدم بر می دارد.
تصور نمی کنیم این تصمیم آمریکا که همزمان با پیروزی بزرگ گروه های مبارز فلسطینی در نوار غزه اعلام شد برای کسانی که به تازگی وارد لیست سیاه آمریکا شده اند اهمیتی داشته باشد. از جمله مهمترین موفقیت های اخیر مقاومت در غزه می توان به استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل، شلیک 400 موشک به شهرک های صهیونیست نشین در اطراف نوار غزه، ایجاد رعب و وحشت در میان اسرائیلی ها و فرار آنها به سمت پناهگاه ها، شکست گنبد آهنین در مقابله با اکثر موشک های مقاومت و تهدید آشکار (فلسطینی ها) برای گلوله باران شهرهایی همچون عسقلان، اسدود و تل آویو در صورت تخریب یک خانه در نوار غزه در حمله هواپیماهای اسرائیلی اشاره کرد.
سید جواد نصرالله پولی در آمریکا ندارد که مصادره شود، داد و ستد وی محدود به فعالیت های مبارزاتی و همچنین مسلح کردن و آموزش نیروهای مقاومت است و همین مساله درباره العاروری نیز صدق می کند که تقریبا نیمی از عمر خود را در زندان های اشغالگران گذارند و افتخار می کند عامل ربوده شدن و قتل سه شهرک نشین اسرائیلی در سال 2014 در انتقام شهادت نوجوان فلسطینی محمد ابو خضیر است که به جرم عرب فلسطینی بودن، توسط یک گروه از افراط گرایان صهیونیست ربوده و سوزانده شد.
مهمترین آرزوی افرادی که در لیست سیاه آمریکا قرار دارند، پیوستن به شهدایی نظیر عباس موسوی، عماد مغنیه، سمیر القنطار، خلیل الوزیر و صلاح خلف است. این لیست، یک لیست بلند بالا است، تصور نمی کنیم کسانی که در دفاع از عقاید، سرزمین، حقوق و عزت امت خود مبارزه می کنند، به لیست های سیاه، قرمز یا بنفش آمریکا اهمیت دهند و به همین علت، مقاومت در همه جنگ هایش پیروز می شود و اسرائیلی ها در همه جنگ های خود با مقاومت شکست می خورند.
سید حسن نصرالله که در یکی مصاحبه های تلویزیونی خود گفت: حقوق ماهانه وی بیش از 1300 دلار نیست و همچون اکثر یارانش زندگی ساده ای دارد و تعطیلات تابستانی اش را در یک کشتی تفریحی لوکس در فرانسه نمی گذراند و برای اسکی به کوه های آلپ نمی رود بلکه در ضاحیه جنوبی زندگی می کند، در واکنش به این تصمیم آمریکا لبخند مسخره ای خواهد زد و خواهد گفت: «ای کوه، باد تو را نمی لرزاند».
تروریست، کسی است که این سرزمین را اشغال و نوار غزه را محاصره کرده است و با هواپیما، تانک و کشتی های جنگی از هوا، زمین و دریا این منطقه را هدف حملات خود قرار می دهد. تروریست، کسی است که جنوب لبنان را اشغال کرده و کشتارهای قانا و ضاحیه جنوبی را مرتکب شده است. تروریست، کسی است که در کمتر از هشت سال، سه بار نوار غزه را هدف حملات خود قرار داد و بیش از ده هزار نفر که اکثر آنها کودک و زن بودند را به قتل رساند و به عراق حمله کرد و بیش از دو میلیون نفر از شهروندان آن را به بهانه های واهی به قتل رساند. این لیست ها در حقیقت لیست های سفید افتخار است که باعث افزایش عزم و اراده مقاومت برای بازپس گیری حقوق غضب شده مردم و پایان دادن به اشغالگری با هدف دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر خواهد شد.