به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما  ؛ به نقل از پایگاه اینترنتی این نشریه در مطلبی نوشت: جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سعودی یکی از آخرین قربانیان غرور و تکبری است که به مشخصه ای در سیاست خارجی عربستان سعودی تبدیل شده است. یمنی ها از این اتفاق ناراحت شدند اما تعجب نکردند چون در مورد شدت خشونت و وحشیگری که برای کشته شدن خاشقجی اعمال شده آنها چهار سال است که در کشورشان شاهد چنین خشونتهایی هستند. همانطور که حامیان حقوق بشر هم می گویند یمنی ها مدتهاست با خشونت، کشته شدن افراد بی گناه و زیرپاگذاشتن هنجارهای بین المللی که مشخصه اصلی مداخله نظامی عربستان در یمن بوده است، آشنا هستند. نزدیک به چهار سال است که عربستان سعودی ائتلافی را با حضور امارات هدایت می کند که شهرهای یمن را بمباران کرده، بنادر این کشور را مسدود کرده و مانع ارسال کمک های بشردوستانه به میلیونها نفر نیازمند شده اند.
طبق گزارش پروژه مستقل جمع آوری داده های یمن، هواپیماهای عربستان و امارات از آغاز جنگ بیش از هجده هزار و پانصد حمله هوایی به یمن داشته اند، یعنی بطور متوسط بیش از 14 حمله در روز طی هزار و سیصد روز. آنها مدارس، بیمارستانها، منازل مسکونی، بازارها، کارخانه ها، جاده ها، زمین های کشاورزی و حتی اماکن تاریخی را هم بمباران کرده اند. دهها هزار غیرنظامی شامل هزاران کودک کشته یا معلول شده اند.
اما سعودی ها و اماراتی ها بدون حمایت نظامی آمریکا نمی توانند به این بمباران ها ادامه دهند. جنایات سعودی ها در یمن به حملات عمدی آنها به غیرنظامیان و نقض قوانین بین المللی محدود نمی شود. عربستان با تشدید جنگ و از بین بردن زیرساختهای شهری مسئول مرگ دهها هزار غیرنظامی یمنی است که به دلیل ابتلا به بیماریهای قابل پیشگیری و قحطی ناشی از جنگ جان خود را از دست داده اند.
از طرفی دیگر سقوط ارزش پول یمن به دلیل جنگ موجب شده تا میلیونها نفر نتوانند مواد غذایی موجود در بازار را هم خریداری کنند. قیمت مداد غذایی به شدت افزایش داشته و کارکنان دولت حدود دو سال است که حقوق معمول را هم دریافت نکرده اند. یمنی ها در معرض مرگ ناشی از گرسنگی هستند. سه چهارم جمعیت یمن، بیش از 22 میلیون مرد و زن و کودک، در حال حاضر به کمک و حمایت های بین المللی نیاز دارند.
آشکار است که در این جنگ دست همه طرفها به خون آغشته است. مردم خاورمیانه ( غرب آسیا) مدتهاست که تجربه تلخ سیاست یک بام و دو هوای جامعه بین الملل را در زمینه حقوق بشر داشته اند؛ آنهایی که قرمانان حقوق بشر در غرب تلقی می شوند معمولا موارد نقض فاحش حقوق بشر از سوی متحدانشان در منطقه را نادیده می گیرند، از شاه سابق در ایران گرفته تا صدام و محمد بن سلمان ولیعهد کنونی عربستان. این سیاست یک بام و دو هوا در خصوص نقض حقوق بشر در یمن و همچنین قتل وحشتناک جمال خاشقجی دیده می شود.
آنهایی که در آمریکا و دیگر کشورها از قتل خاشقجی عصبانی و ناراحت هستند باید کشتار روزانه مردم بیگناه در یمن به دست عربستان سعودی را محکوم کنند. اگر قرار است خشونتهای عربستان مهار شود، کشته شدن خاشقجی می تواند آغازی باشد برای اینکه عربستان پاسخگوی جنایاتش باشد. اگر قانونگذاران آمریکایی سالها پیش اقدامی در خصوص جنگ یمن اتخاذ می کردند شاید اکنون هزاران یمنی که در حملات عربستان کشته شده اند هنوز زنده بودند و شاید جمال خاشقجی هم کشته نمی شد.