به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون کاراته، در دومین روز از بیست و چهارمین دوره پیکارهای کاراته قهرمانی جهان در اسپانیا که با حضور 1117 کاراته کا از 140 کشور پیگیری شد، 6 کاراته کا کشورمان در ۲ بخش مردان و بانوان به میدان رفتند که جدا از بهمن عسکری که موفق شد به فینال وزن 75- کیلوگرم راه یابد، هامون درفشی پور در وزن 67-کیلوگرم و سارا بهمنیار در وزن ۵۰- میلوگرم هم به دیدار رده بندی رسیدند و روز شنبه برای کسب مدال برنز به مصاف حریفانشان خواهند رفت.
هامون درفشی پور در وزن ۶۷- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، دور دوم مقابل «ریان اونیل» از کانادا یک بر صفر پیروز شد، سپس مقابل «آلبرتو گالوز» از پاناما پس از تساوی با رای داوران در هانتی (رای داوران) برنده شد.
او در سومین دیدار هم مقابل «دیوید کوهن» آلمانی به تساوی بدون امتیاز رسید و با رای داوران برنده تاتامی شد و در ادامه 2 بر یک «رافیض حسن اف» آذربایجانی را شکست داد تا در نیمه نهایی 2 بر صفر مقابل «استیون داکوستا» فرانسوی شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این مرحله و در مسابقه رده بندی به مصاف «رائول کوئروا» از اسپانیا می رود.
در وزن 50- کیلوگرم بانوان، سارا بهمنیار ابتدا هشت بر صفر «کریستین ویچا»از لتونی را برد، در دومین دیدار مقابل «ران ران لی» از چین پس از تساوی صفر به صفر با رای داوران در (هانتی) شکست داد و در ادامه «آیچا سیاح» از مراکش را با نتیجه سه بر یک پیروز میدان شد.
او در مبارزه چهارم مقابل «سراپ اوزچلیک» از ترکیه سه بر 2 شکست خورد و در جدول شانس مجدد 2 بر صفر «جلنا ملیوچویچ» از صربستان را شکست داد و به دیدار رده بندی رسید.
بهمنیار روز شنبه برای کسب مدال برنز به مصاف «تاتیانا ریبالچنکو» از روسیه خواهد رفت.
رزینا علیپور در وزن 61- کیلوگرم، ابتدا «فریدا آبیوا» از جمهوری آذربایجان را 6 بر صفر برد، سپس «نلی دی ووس» از بلژیک را سه بر یک مغلوب کرد و در ادامه موفق شد 2 بر یک «بانو میرزائوا» از ازبکستان را شکست دهد.
در چهارمین مبارزه علیپور یک بر صفر «آنجلا زاگومی» از دانمارک را برد اما سه بر صفر نتیجه را به «یین ژیا اویان» از چین واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد یک بر صفر مقابل «تیسام سادینی» از مراکش باخت و از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن 55- کیلوگرم، فاطمه چالاکی در نخستین دیدار پنج بر سه به «ایرینا شاریخینا» از بلاروس نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.
همچنین در وزن 60- کیلوگرم کومیته مردان، امیر مهدی زاده در نخستین مبارزه مقابل «دیوید پایارس» از پاناما پنج بر چهار به برتری رسید، سپس یک بر صفر از سد «آرای صمدان» از ترکیه گذشت و در سومین مبارزه 9 بر چهار نتیجه را «عبدسلام آمکناسی» از مراکش واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت