طرفداری- سانتیاگو سولاری امشب (چهارشنبه) برای اولین بار در لیگ قهرمانان اروپا مربی گری می کند.
به گزارش آ اس،ا ین مربی آرژانتینی به عنوان مربی موقت نه روز پیش، جایگزین جولین لوپتگی شد. طبق قوانین فدراسیون فوتبال اسپانیا هر باشگاه فقط دو هفته می تواند از مربی موقت استفاده کند. به این ترتیب سولاری در این شرایط می تواند تنها مقابل ویکتوریا پلژن و سلتاویگو به عنوان مربی موقت روی نیمکت رئال مادرید بنشیند. اگر باشگاه تصمیم بگیرد که از این مربی آرژانتینی به عنوان سرمربی دائم استفاده کند، سولاری می تواند در مسیر مربیانی قرار بگیرد که در شرایط سخت هدایت تیم را بر عهده گرفتند و در نهایت قهرمانی اروپا را به دست آوردند.
از 13 جام اروپایی سفید های مادرید، هفت تای آن با مربیانی به دست آمده است که تیم عملکرد ضعیفی تا پیش از آن داشته است. در سال 1960، میگل مونیز جایگزین سولیچ شد و با این تیم دو بار قهرمان اروپا شد. ویسنته دل بوسکه در سال 1999 جایگزین جان توشاک شد و او نیز دو قهرمانی اروپا را برای مادرید به ارمغان آورد. زیدان نیز در سال 2016، بعد از اخراج رافا بنیتز هدایت لوس بلانکوس را بر عهده گرفت و سه قهرمانی پیایی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست اورد.
میگل مونیز
در آوریل 1960 میگل مونیز هدایت رئال مادرید را برعهده گرفت و جانشین فلیتاس سولیچ شد که در لالیگا نتایج ضعیفی گرفته بود. مونیز در شرایطی هدایت رئال مادرید را بر عهده گرفت که تنها یک بازی از لالیگا باقی مانده بود و بارسلونا قهرمانی خود را قطعی کرده بود. در اروپا نیز رئال به مرحله نیمه نهایی رسیده بود و باید مقابل بارسلونا قرار می گرفت. مونیز در هر دو بازی این مرحله بارسا را شکست داد و در بازی فینال با نتیجه 7-1 آینتراخت را شکست داد. در بازی فینال، دی استفانو سه گل و پوشکاش چهار گل به ثمر رساندند. مونیز در سال 1966 برای دومین بار با سفید های مادرید قهرمان اروپا شد. او تا سال 1974 هدایت رئال مادرید را بر عهده داشت.
ویسنته دل بوسکه
در فصل 2000-1999، رئال مادرید با جان توشاک فصل را آغاز کرد و در ادامه دل بوسکه جانشین او شد. دل بوسکه در لالیگا با رئال مادرید در رده پنجم قرار گرفت، اما چند هفته بعد در لیگ قهرمانان اروپا توانست در بازی فینال، والنسیا را با نتیجه 3-0 شکست دهد و قهرمان اروپا شود.
دل بوسکه دو سال و هفت ماه و شش روز هدایت رئال مادرید را بر عهده داشت و در این مدت، 6 جام را به ویترین افتخارات رئال مادرید اضافه کرد که شامل دو قهرمانی اروپا در سال های 2000 و 2002 می شود. در بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا سال 2002 که شهر گلاسکو برگزار شد، رئال مادرید توانست با نتیجه 2-1 از سد لورکوزن بگذرد که گل پیروزی بخش رئال مادرید توسط زیدان به ثمر رسید.
زیدان
بعد از عمکرد ضعیف رافا بنیتز، در ژانویه 2016 زیدان هدایت رئال مادرید را پذیرفت. زیدان همانند سولاری تا پیش از هدایت رئال مادرید، هدایت رئال کاستیا را برعهده داشت. زیدان در شرایطی به باشگاه آمد که این تیم از جام حذفی حذف شده بود و درلالیگا در رده سوم قرار داشت. در پایان فصل لوس بلانکوس با هدایت زیدان، یازدهمین قهرمانی خود در اروپا را با شکست اتلتیکومادرید در بازی فینال به دست آورد.
با نشستن زیدان روی نیمکت لوس بلانکوس، این تیم یکی از دوران های طلایی خود را پشت سر گذاشت و توانست سه قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا را به ویترین افتخارات خود اضافه کند. زیدان در تاریخ 31 می از مربی گری خود استعفا داد.