به گزارش خبرنگار دفاعی  خبرگزاری تسنیم، دوم مهرماه امسال بود که مدال آوران کاروان ورزشی کشورمان در بازی‌های آسیایی جاکارتا با رهبر انقلاب دیدار کردند. در این دیدار که در فضایی صمیمانه برگزار شد، ورزشکاران فرصت پیدا کردند تا درخواست‌های خود را بدون واسطه با رهبر انقلاب در میان بگذارند.

برخی از ورزشکاران می‌خواستند مدال خود را به رهبر انقلاب تقدیم کنند که ایشان با این درخواست موافقت کردند و فرمودند:" من این مدال‌ها را بعد از دو سه روز به خود شما برمی‌گردانم زیرا این مدال‌ها بید پیش خود شما باشد".

در این بین اما برخی ورزشکاران در خواست متفاوتی داشتند.امیر حسین رهبر و علی پیروز خواه اعضای تیم واترپلو و روزبه ارغوان عضو تیم بسکتبال از رهبر انقلاب درخواست کردند تا ایشان تمهیداتی برای معافیت مدال آوران بازی‌های آسیای از خدمت سربازی بیاندیشند.

آیت‌الله خامنه‌ای نیز در پاسخ به این درخواست ورزشکاران فرمودند: من حرفی ندارم. باید برای همه شما فکری کنیم و ببینیم چکار می‌شود کرد. شما هرجایی که باشید سرباز جمهور اسلامی و کشورتان هستید.

حالا پس از گذشت 43 روز از در خواست مدال آوران بازی‌های آسیایی جاکارتا از رهبر انقلاب، ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرمانده معظم کل قوا با معافیت تمامی مدال آوران بازی‌های آسیایی و جهانی موافقت کردند.

بر اساس این اطلاعیه‌، از این پس تمامی ورزشکارانی که در مسابقات جهانی و آسیایی موفق به کسب رتبه‌ اول، دوم و سوم شوند مشمول مقررات سرباز قهرمان شده و از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

/