شفقنا- نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی گفت: فرصت های بسیاری در کشور وجود دارد و می‌توان از آن‌ها به بهترین نحو بهره گرفت، اما متاسفانه برخی برچسب زنی‌ها و کوته فکری ها سبب می‌شود تا این فرصت ها از دست برود.

به گزارش خبرنگار شفقنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی در دیدار معاون امنیتی وزیر کشور، با تاکید بر لزوم توجه به حل مشکلات عرضه محصولات اظهار داشت: ما عموم امکانات را داریم، اما در عرضه مشکل وجود دارد؛ این مشکل جدی بوده و باید به آن توجه شود.

او افزود: برای عرضه محصولات به عراق مشکل جدی در بسته بندی وجود داشته و این ضعف سبب کاهش رغبت خریداران نسبت به خرید محصولات ایرانی می‌شود.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی با اشاره به تاثیر بسته بندی در تمایل خریداران به محصول گفت: محصولات ایرانی نسبت به کالاهای برخی کشورها کیفیت بهتری دارد، اما متاسفانه بسته بندی بهتر دیگر کشورها سبب رغبت بیشتر مردم به محصولات آن‌ها شده است.

شهرستانی با انتقاد از عدم توجه به ظرفیت‌های داخلی بیان کرد: در مهمترین مراکز علمی دنیا دانشمندان کشورهای جهان سوم و از جمله ایرانی ها حضور دارند و در این بین یک سوال جدی مطرح می‌شود که با وجود این ظرفیت بزرگ چرا ایران در مباحث علمی عموماً به کشورهای دیگر وابستگی دارد.

او ارتقای کالاهای ایرانی در دنیا را ممکن دانست و تاکید کرد: باید یک الگوی جدی برای بهبود وضعیت بسته بندی‌ها طراحی شود تا ایران نقش خود را در بازارهای بین المللی تثبیت کند، از طرفی برای ارتقای همکاری بین ایران و عراق نیز کم کاری شده که لازم است رفع شود.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی خاطرنشان کرد: فرصت های بسیاری در کشور وجود دارد و می‌توان از آن‌ها به بهترین نحو بهره گرفت، اما متاسفانه برخی از برچسب زنی‌ها و کوته فکری ها سبب می‌شود تا این فرصت ها از دست برود.

شهرستانی موضوع حمل و نقل زائران اربعین را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: ساماندهی خدمات رسانی به مسافران اربعین نیز یکی از نیازهای جدی بوده و باید با تمهیدات لازمی که اندیشیده می‌شود، از سرگردانی‌های زائران اربعین کاسته شده و زیرساخت مناسب برای حمل و نقل بهتر زائران در بیشترین تعداد فراهم شود.