به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد کیش حسین آسمانی افزود: در روز 20 آبان روز نکوداشت کیش، سالار عقیلی در مجموعه آوای خلیج فارس با اجرای کنسرت موسیقی سنتی و حماسی و گروه رستاک نیز با نواختن موسیقی های آیینی و مقامی، نوای موسیقیایی اقوام ایرانی را در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس طنین انداز خواهند کرد.
وی با تقدیر از دکتر انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای نامگذاری یک روز به نام کیش افزود: این رویداد (نکوداشت روز کیش ) برای نخستین بار به عنوان یک رویداد فرهنگی و اجتماعی در جزیره گردشگری کیش برگزار می شود.
وی با اشاره به تشکیل ستادی برای برنامه ریزی و برگزاری هر چه بهتر و باشکوهتر روز کیش افزود:
معرفی کیش به عنوان کالای برتر ایرانی با نامگذاری یک روز به نام کیش و اجرای برنامه های متنوع و جذاب می تواند علاوه بر ایجاد شور و شعف در میان کیشوندان و جذب گردشگر در معرفی هر چه بهتر کیش به ملت ایران و گردشگران سراسر دنیا تاثیرگذار باشد و موجب افزایش رونق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این جزیره مرجانی شود.
وی با اشاره به اینکه ستاد جشنواره ها و مناسبت های کیش برنامه های متنوعی برای روز کیش تدارک دیده است افزود: در این روز علاوه بر استقبال از گردشگران در کانتر فرودگاه کیش نرم افزار IKISH به گردشگران معرفی می شود تا مسافران ورودی کیش بتوانند از خدمات بخش های مختلف گردشگری اطلاع یافته و بهترین خدمات را دریافت کنند.
حسین آسمانی همچنین به ارائه برنامه های روز کیش به گردشگران در مبادی ورودی این جزیره خبر داد و افزود: برنامه های روز کیش در غرفه فرودگاه به گردشگران اطلاع رسانی می شود تا آن ها نیز بتوانند از خدمات رایگان و جشن ها و برنامه هایی که در این روز برگزار می شود اطلاع یافته و استفاده کنند.
وی افزود: از 20 آبان نرم افزار آی کیش با قدرت و خدمات بیشتر در عرصه ارائه خدمات در سطح جزیره فعالیت خود را آغاز و به کیشوندان و گردشگران خدمات متنوعی ارائه می کند.
وی با تقدیر از مردم فهیم و صبور کیش که همواره در فراز و نشیب های جزیره همپای مسئولان حضور داشته و در راستای رونق و پایداری جزیره کیش تلاش کرده اند خاطر نشان کرد: برنامه های یاد شده به صورت رایگان برگزار می شود و علاقمندان می توانند با تهیه بلیت به صورت رایگان در این کنسرت های با شکوه شرکت کنند.
1341 / 1339