به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «حسین دلاوری» روز شنبه به مناسبت دهه وقف در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: وقف های ثبت شده هنوز ارزشگذاری نشده است.
وی بیان کرد: انتظار است واقفان استان گام های بلندی در راستای حمایت از نخبگان و علوم و فناوری جدید نیز داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: 65 عنوان ویژه برنامه در دهه وقف این استان پیش بینی شده که از 15 تا 25 آبان ماه جاری اجرایی می شود.
حجت الاسلام دلاوری اظهار داشت: 30 بقعه متبرکه این استان در 28 ماه صفر آماده پذیرایی از عاشقان و دوستانداران رسول اکرم و اهل بیت (ع) در برگزاری آیین های رحلت پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی (ع) است.
وی عنوان کرد: غبار روبی 12 بقعه شاخص استان، برگزاری 10 محفل انس با قرآن کریم، دعای ندبه در اول ماه ربیع الاول، گلباران قبور شهدای گمنام و تشریح عملکرد یک سال ادارات اوقاف و امور خیریه بخشی از برنامه های دهه وقف است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اضافه کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، استاندار مرکزی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و برگزاری همایش روحانیان و یاوران وقف از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این دهه است.
حجت الاسلام دلاوری افزود: در اجرای طرح بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور در این استان یکهزار و 400 هکتار زمین در بخش کشاورزی زیر کشت مکانیزه قرار دارد که 25 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این بخش فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: روزانه 10 تن شیر در بخش گاوداری صنعتی این طرح با 750 راس دام در استان مرکزی تولید می شود که اشتغال مستقیم این بخش 24 نفر و اشتغال غیرمستقیم آن 200 نفر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: 2 هزار و 800 راس گوسفند نیز در بخش تولید گوشت قرمز در راستای طرح بنیاد توسعه و عمران موقوفات در این استان وجود دارد که اشتغال مستقیم این بخش پنج نفر و اشتغال غیرمستقیم آن 10 نفر است.
حجت الاسلام دلاوری بیان کرد: اشتغال مستقیم بخش عمرانی این طرح سه نفر، غیر مستقیم 40 نفر و اشتغال مستقیم بخش اداری 14 نفر است.
وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی استان مرکزی بر طرح بنیاد توسعه و عمران موقوفات نظارت جدی و مستمر دارد.
بیش از پنج هزار و 200 موقوفه در نقاط مختلف استان مرکزی به ثبت رسیده است که بیش از 2 هزار موقوفه اقتصادی و درآمد زا هستند.
از 15 تا 25 آبان ماه جاری به نام دهه وقف نامگذاری شده است.
3005/6013/