محمدرضا سیفی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از مدارس عشایری شهرستان عنبرآباد افزود: استان کرمان در زمینه ارزیابی مدارس عشایری کشور رتبه خیلی خوبی دارد.
وی به بازدید از مدارس شبانه روزی عشایری دخترانه عنبرآباد، پشت کوه، زاخت و کغارکی بخش جبالبارز جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: در این سفر به صورت میدانی از چند مدرسه شهرستان های جیرفت و عنبرآباد به منظور بررسی مشکلات بازدید شد.
وی گفت: سرانه معلمان عشایری و حقوق معلمان سه برابر مدارس عادی است که شامل حق رفت و آمد، سکونت و حق بیتوته لحاظ شده ولی تاکنون این مهم انجام نشده است.
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس در اجرای اساس نامه کمک کنند تا بتوانیم مشکلات معلمان عشایری را به حداقل برسانیم.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: این سفر در واقع یک بازدید میدانی است تا بتوانیم برنامه ریزی دقیقی به منظور کمک به این مدارس و دانش آموزان انجام شود.
یحیی کمالی پور افزود: از تمام ظرفیت ها باید برای برطرف کردن مشکلات بخش آموزش و پرورش عشایری کمک گرفت.
وی تصریح کرد: در برخی مدارس عشایری منطقه جنوب کرمان حتی یک کانکس و یا یک چادر وجود ندارد در حالی که دنیا به سمت متحول شدن حرکت می کند اما بعضی مناطق کشور حداقل امکانات اولیه را ندارند.
وی اظهار داشت: این سفر کمک می کند تا مدیران بالادستی با قدرت، جدیت و شناخت بیشتر تصمیم گیری کنند.
سرپرست اداره آموزش پروش عشایری کشور، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی از مدارس عشایری شهرستان عنبرآباد بازدید کردند.
جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده و یک سوم وسعت استان کرمان را به خود اختصاص داده است.
3029/7450/7429