به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، گزارش جشنواره های موسسه فرهنگی-هنری "سپهر سوره هنر" در نیمه دوم سال 97 به این شرح است:

برگزاری شش جشنواره فرهنگی و هنری توسط سپهر سوره هنر

روند برگزاری سه جشنواره تجسمی و معماری، دو جشنواره ادبی و یک جشنواره سینمایی حوزه هنری در نیمه دوم سال 97 در حال انجام است و این رویدادهای فرهنگی و هنری در مرحله دریافت اثر یا داوری قرار دارند. 

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، دومین مسابقه طراحی معماری موکب، شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره»، هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان، نخستین جشنواره سراسری معماری خشت فیروزه، جشنواره بین المللی فیلم های صد ثانیه ای و یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب، عناوین جشنواره ها و رقابت های هنری است که این روزها موسسه سپهر سوره هنر برگزاری آن ها را برعهده دارد. ترتیب زمانی و خلاصه ای از اهداف، شرایط و زمان بندی این جشنواره ها و مسابقات به شرح زیر ارائه می شود:

 

  • دومین مسابقه طراحی معماری موکب

دومین مسابقه طراحی معماری موکب در آستانه فرارسیدن ایام اربعین حسینی و پیاده روی با هدف جمع آوری ایده های خلاقانه و کاربردی به منظور ساماندهی بهتر موکب های مسیر زیارتی نجف تا کربلا برگزار شده و طرح های منتخب را در اختیار متولیان برگزاری این آیین معنوی قرار می دهد.

توجه به مفاهیم فرهنگی قیام حسینی در طرح، شکل دهی به بستری برای شکل گیری سبک زندگی اسلامی، ارائه خدمات بهتر و کامل تر به زائران پیاده و کاربران موکب ها، توجه به شرایط اقلیمی و ارتباط مناسب با طبیعت، طراحی فضاهای چند عملکردی، شناخت بهتر آداب و شرایط پیاده روی برای زیارت و فعالیت مطلوب طرح از اولویت های گزینش از میان آثار ارسالی است. آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد تا پایان امروز دوشنبه 23 مهر ماه است.

 

  • شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره»

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» که 27 و 28 آبان ماه 97 به دبیری علمی محمدجواد شرافت در بخش شعر و محمدرضا شرفی خبوشان در بخش داستان در شهر رشت برگزار می شود، در دو بخش شعر و داستان و بخش ویژه ای با موضوع مدح پیامبر و وحدت پذیرای شرکت کنندگان جوان(25 سال و کمتر) است.

داستان کوتاه و داستانک دو قالب داستانی و شعر سنتی (قالب‌های کلاسیک)،شعر نو (سپید و نیمایی) و ترانه و سرود دو قالب شعری برای حضور در این رقابت ادبی هستند. مهلت ارسال اثر به این رویداد نیز به پایان رسیده است.

 

  • هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان

هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری دی ماه امسال در 6 بخش طراحی، پوستر، کارتون، کاریکاتور، تصویرسازی و عکس برگزار می شود. آخرین مهلت ثبت نام و ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد 28 آذر ماه است و جزئیات و مقررات آن در سایت سپهر سوره هنر به نشانی www.artfest.ir قرار دارد. سید حمید شریفی آل هاشم دبیری این رویداد را برعهده دارد.

 

  • نخستین جشنواره سراسری معماری خشت فیروزه

جشنواره سراسری معماری خشت فیروزه(جشنواره ملی معماری اسلامی ایرانی) با برپایی نمایشگاهی از آثار برگزیده، دی ماه 97 برگزار می شود. این جشنواره و نمایشگاه معماری شامل 4 بخش اصلی خشت فیروزه، خشت خام ، کهن خشت و نقد خشت است. علاقه مندان به شرکت در این رویداد که به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و با همکاری مرکز معماری حوزه هنری تا 12 آذر ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

 

  • دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100

همچنین  دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100  به دبیری علی قربانی در بخش های مسابقۀ سینمای 100 ثانیه‌ای ایران، مسابقۀ سینمای 100 ثانیه‌ای جهان و  بخش ویژه حمایت از تولید ایرانی (ایران ساخت) 8 الی 10 اسفند ماه سال جاری برگزار می شود. این جشنواره با محوریت اخلاق و سبک زندگی بر موضوعاتی همچون ترویج مفاهیم اخلاقی همچون قانون‌مداری، گذشت، سعۀ صدر، ایثار، ترویج الگوی انسان انقلاب اسلامی، خانوادۀ الگوی ایرانی اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، فرهنگ تولید محصولات باکیفیت ایرانی، معرفی اقتصاد دانش‌بنیان، تولید ثروت از علم و فنّاوری، معرفی کسب‌و‌کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها و... تاکید دارد. علاقه مندان به شرکت در این جشنواره فرصت دارند تا پایان دی ماه آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند. مقررات و ضوابط شرکت نیز در سایت جشنواره به نشانی http://100fest.com قرار دارد.

 

  • یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب

یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب نیز که با ادغام دو جشنواره شعر انقلاب و داستان انقلاب فروردین ماه 97 و همزمان با هفته هنر انقلاب برگزار خواهد شد، به زودی فراخوان خود را منتشر کرده و میزبان شرکت کنندگان دو بخش نامبرده خواهد بود.

/